Jak si vypočítat vzdálenost optického vlákna v GEPON aplikaci?

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Podívejte se jak si můžete vypočítat vzdálenost optického vlákna, aby jste věděli, zda bude vyhovovat požadovaným parametrům na aplikaci.


Zařízení použitá v aplikaci:

OLT : OPEN-33-B4K3RD (20Km) ?Budget 25.5dBm

(1) Výstupní výkon ? +2.5 ~ +7 dBm

(2) Citlivost přijímače?-28dBm

(3) Tx = 1490 nm, Rx = 1310nm

SC Adapter (V předním panelu OLT, modrá barva SC <--> SC) ?0.3 + 0.05 + 0.3 = Útlum 0.65 dBm

 

ONU ?OPEN-33-A4Q1R (10Km)?Budget 25dBm

(1) Výstupní výkon? -1 ~ +4 dBm

(2) Citlivost přijímače?-26dBm

(3) Tx = 1310 nm, Rx = 1490nm

SC konektor ?Útlum 0.3dBm

1310 nm?Útlum 0.4 ~ 0.35 dBm/Km

1490 nm?Útlum 0.3 ~ 0.25 dBm/Km

1?4 Splitter ?

(1) Downstream?Útlum ~7.5 dBm (1490 nm)

(2) Upstraem?Útlum ~7.5 dBm (1310nm)

1?8 Splitter ?

(1) Downstream?Útlum ~11.5 dBm (1490 nm)

(2) Upstraem?Útlum ~11.5 dBm (1310nm)

1?16 Splitter ?

(1) Downstream?Útlum ~15.1dBm (1490 nm)

(2) Upstraem?Útlum ~15.1 dBm (1310nm)

1?32 Splitter ?

(1) Downstream?Útlum ~18.5 dBm (1490 nm)

(2) Upstraem?Útlum ~18.5 dBm (1310nm)

Pro lepší představu si ukážeme i aplikaci na tomto obrázku:

obrazekGEPON

 

Pro výpočet vzdálenosti, kterou zařízení GEPON od výrobce Tainet jsou schopni dosáhnout, musíme zohlednit tyto položky:

System budeget: Za předpokladu, že výstupní výkon ONU je +1 dBm a citlivost přijímače OLT je-28dBm, pak system budget je 29dBm.

Útlum kabelu:  Za předpokladu, že optický kabel má laser 1310 nm a je v souladu s ITU-T G.652.D, pak útlum signálu je 0,4 dBm na kilometr.

Útlum spoje: Spoje optického kabelu jsou nutné na velké vzdálenosti a signál tlumí o 0.1 dBm na spoj.

Ztráta na zapojeném konektoru v zařízení OLT:  v předním panelu OLT (modrá barva)

Ztráta na SC konektoru: SC konektory na splitterech a ONU.

Útlum splitteru:  pro 1310nm v Upstreamu.

 

Výpočet:

Přenosová vzdálenost  =  (System budget ? Celkový útlum) / Útlum kabelu

Celkový útlum = (Útlum spoje * Počet spojů) + (Ztráta na zapojeném konektoru v zařízení OLT * Počet OLT konektorů) + (Ztráta na SC konektoru * Počet SC konektorů na splittru) + Ztráta na SC konektoru * Počet SC konektorů na ONU) + útlum každého splitteru

Zde je tabulka hodnot naší aplikace (Vzdálenost od zařízení OLT k ONU 8524, cesta zahrnuje 8 spojek, jeden splitter 1:4 a jeden splitter 1:8)

System Budget

29

dBm

Útlum kabelu

0,4

Copyright © 2010 - 2017 attel. Design by Attel